اطلاعیه ها

موقعیت شما : صفحه اصلی » اندیکا » خبر بختیاری » لالی
  • شناسه : 1974
  • 19 آذر 1399 - 17:00
  • 678 بازدید
  • منبع : سازمان امورعشایر کشور
بازدید میدانی رئیس سازمان امورعشایر کشور از عشایر شهرستان لالی

ضرورت اختصاص ردیف اعتبار ملی برای راه های عشایری لالی و اندیکا

ضرورت اختصاص ردیف اعتبار ملی برای راه های عشایری سرپرست سازمان امور عشایر ایران در سفر به خوزستان و بازدید از راه های تخریب شده عشایری بر اثر سیلاب، بر اختصاص و ایجاد یک ردیف اعتبار ملی راه های عشایری تاکید کرد. به گزارش لالی پرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر […]

ضرورت اختصاص ردیف اعتبار ملی برای راه های عشایری

سرپرست سازمان امور عشایر ایران در سفر به خوزستان و بازدید از راه های تخریب شده عشایری بر اثر سیلاب، بر اختصاص و ایجاد یک ردیف اعتبار ملی راه های عشایری تاکید کرد.

به گزارش لالی پرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، شاهپور علائی مقدم سرپرست سازمان امور عشایر ایران برای بازدید از مناطق و پروژه‌های عشایری و بررسی مشکلات عشایر و نحوه خدمات رسانی به عشایر خوزستان، به این استان سفر کرد.

در این سفر که مدیرکل مطالعات سازمان امور عشایر و مدیرعامل اتحادیه دامداران متحرک ایرانیان حضور دارند، دکتر علائی مقدم با عشایر این استان در شهرستان‌های مسجدسلیمان، لالی، اندیکا و هفتگل دیدار و از نزدیک دغدغه‌ها و مشکلات آنان را مورد بررسی قرار دارد.

 

دیدار با عشایر لالی و پروژه انتقال آب “چهار کولان” و “چشمه شاه”

سرپرست سازمان امور عشایر ایران در روز اول سفر خود به خوزستان به همراه نماینده مردم شهرستان‌های مسجدسلیمان، لالی، اندیکا و هفتگل در مجلس با عزیمت به لالی ضمن دیدار با و گفتگو با عشایر این شهرستان از پروژه در حال اجرای تامین  و انتقال آب شرب عشایر در منطقه “چهار کولان” و “چشمه شاه” بازدید کرد.

علائی مقدم در این بازدید که مدیرکل امور عشایر خوزستان، امام جمعه و فرماندار لالی نیز حضور داشتند بر اجرای هرچه زودتر این پروژه با رعایت اصول فنی در و رفع موانع و مشکلات تاکید کرد و گفت: باید فاز اول این پروژه تا بهمن ماه سال‌جاری تکمیل و عشایر منطقه از نعمت آب آشامیدنی بهداشتی برخوردار شوند.

 

اجرای پروژه ها در مناطق سخت گذر ممکن کردن غیرممکن هاست

سرپرست سازمان امور عشایر ایران همچنین با عزیمت به شهرستان اندیکا از منطقه عشایری “چارتنگ تینا” با حضور فرماندار اندیکا، مسئولین محلی و معتمدین عشایر بازدید کرد.

وی در این بازدید اظهار داشت: مشاهده پروژه های اجرا شده و در حال اجرا در مناطق سخت گذر عشایری به مثابه ممکن کردن برخی غیرممکن ها است.

علائی مقدم ادامه داد: این پروژه ها در این شرایط سخت فقط با اتکا به فرهنگ جهادی و عزم جدی و رسالت خدمات رسانی و ساماندهی عشایر انجام و اجرا می شوند.

 

بازدید از راه های عشایری منطقه “آب زرد و آرام” در اندیکا

سرپرست سازمان امور عشایر ایران همچنین از پروژه انتقال آب شرب و راه های عشایری منطقه “آب زرد و آرام” شهرستان اندیکا بازدید و از نزدیک در جریان پیشرفت اجرای این پروژه قرار گرفت.

این پروژه در منطقه ای سخت گذر واقع شده و حتی محل احداث ایستگاه پمپاژ فاقد راه دسترسی است و مواد و مصالح مورد نیاز با دست و یا با چهارپایان به محل پروژه حمل می شود.

برای اجرای این پروژه ۲۰ کیلومتر انتقال آب در نظر گرفته شده و بر اساس زمان بندی عملیات اجرایی آن تا پایان بهمن ماه سال‌جاری به پایان می رسد.

 با بهرداری از این پروژه ۲۰۰ خانوار عشایری منطقه “وارگه” در استقرارگاه های قشلاقی خود از نعمت آب آشامیدنی پایدار برخوردار می شوند.

 

بازدید از مناطق هرکله، تنگ بابا احمد، فهیم آباد و ایلراه رگ منار

سرپرست سازمان امور عشایر ایران و هیت همراه همچنین از مناطق عشایری هرکله، تنگ بابا احمد، فهیم آباد و ایلراه عشایری رگ منار، بازدید و ضمن دیدار با عشایر و بررسی دغدغه ها و مشکلات آنان بویژه در حوزه دسترسی به راه که در بارندگی های اخیر تخریب شده اند، بر بازسازی و مرمت  هرچه سریعتر این راه ها تاکید کرد.

وی با بیان اینکه به دلیل نداشتن ردیف اعتباری مستقل برای احداث، ترمیم و نگهداری راه های عشایری همه ساله کلیه استان ها با مشکلات جدی در این خصوص مواجه هستند، بر  اختصاص ردیف اعتباری ملی برای راه های عشایری تاکید کرد.

بر اساس این گزارش، همچنین نشست هم‌افزایی ساماندهی و ارائه خدمات به عشایر کوچنده مسجد سلیمان، اندیکا، لالی و هفتکل با حضور سرپرست سازمان امور عشایر ایران و مدیرکل مطالعات و مدیرعامل اتحادیه دامداران متحرک برگزار شد.

نماینده مردم مسجدسلیمان، اندیکا، لالی و هفتکل در مجلس، مدیرکل امور عشایر خوزستان، و فرمانداران و روسای امور عشایر این چهار شهرستان در این جلسه حضور داشتند.


پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*